
Med et år til kommunalvalget i Horsens Kommune, går jeg en spændene tid i møde. Jeg vil i den kommende tid knokle for at blive opstillet som kandidat på den socialdemokratiske liste i Horsens Kommune.
Jeg ønsker at deltager i og udvikle det spændene arbejde med vækst og velfærd i Horsens Kommune. Horsens vækster, og som bosiddende i Lund ser jeg hver dag den byudvikling der sker og er på vej i Horsens Kommune.
Jeg er også meget optaget af det fagligt dygtige arbejde, der gøres på 0 til 18 års området, og tænkningen i helheder som leder frem mod uddannelse og job. Jeg mærker til de gode politiske beslutninger til dagligt i mit arbejde som pædagog.
Medlemmerne hos Socialdemokraterne afgør mit kandidatur på generalforsamlingen i foråret 2017. Vi ses derude!