50 virksomheder vil bidrage til strategi



Vi er meget optaget af, at der skabes størst muligt ejerskab og engagement blandt vores mere end 800 medlemmer. Som medlemsorganisation er det helt nødvendigt, at vi kan skabe værdi for medlemmerne og på positiv vis bidrage til erhvervsudviklingen i hele Horsens Kommune.

Den 15. marts 2016 holder vi en workshop, hvor vi meget interesseret vil lytte til medlemmernes idéer, ønsker og anbefalinger. Formålet med en strategi er jo netop at binde vores medlemmer og vores omgivelser sammen med den måde, vi som forening agerer på. Sammen med medlemmerne skal vi have formuleret det, vi ønsker at blive og de mål, vi ønsker at nå.

Den samlede bestyrelse og det nyetablerede detailhandelsudvalg glæder sig til processen, som efter planen skal være færdig til BusinessHorsens’ 40 års jubilæum den 11. maj 2016.

Løbende annoncer

 

Ugens Annoncer

Seneste video

2024-14
31. mar 2025