Hussalget kører fornuftigt



Per Kenneth Christensen og Jytte Christensen

For Per Kenneth Christensen og hans medhjælpende hustru Jytte Christensen går salget næsten som det plejer og de udfører stadig de samme ejendomsmægler-opgaver som før Corona-krisen, og Per Christensen fortæller:

- Der er sket en lille opbremsning i salget og fremvisninger af boliger, men det er også forventet. Vi er kun få uger inde i Corona-situationen og har ikke meget statistik at støtte os til.

Hos Robinhus-kæden er det sælgerne som viser deres ejendom frem til potentielle købere og her har Robinhus-kæden selvfølgelig opfordret sælgerne til at have blå overtræksfutter, håndsprit og handsker stående fremme, så alle kan føle sig sikre.

- Vores kunder kan også vælge at lade Per eller mig stå for fremvisningen – ja sådan har det været hele tiden, men det kan være en ekstra sikkerhed for nogen og en service vi altid yder, afslutter Jytte Christensen.

Kildall

Løbende annoncer

 

Ugens Annoncer

Seneste video

2024-14
31. mar 2025