Dimittender fra Bygholm Landbrugsskole



65 dimittender har gennemført landbrugsuddannelsen på Bygholm Landbrugsskole og kan nu kalde sig faglærte landmænd. En tredjedel af dimittenderne er EUX studenter, der har kombineret landbrugsuddannelsen med gymnasiefag.

Amalie Larsen, 7321 Gadbjerg
Anders Hyldgaard, 8570 Trustrup
Anders Emil Rasmussen, 9700 Brønderslev
Andreas Varde, 6640 Lunderskov
Anette Madsen, 8660 Skanderborg
Bjørk Overgaard Sørensen, 7323 Give
Christian Dybro
Emil Jakobsen, 8740 Brædstrup
Frederik Klose, 6990 Ulfborg
Frederik Kramer Nielsen, 8444 Balle
Frederik Trier Bruun, 8400 Ebeltoft
Gustav Dal Thougaard, 8920 Randers NV
Helena Haaber, 7100 Vejle
Ida Høstgård Olesen
Jack Rosenborg Poulsen, 7150 Barrit
Jannick Schmidtke, 6261 Bredebro
Jeppe Skaarup Niss, 9260 Gistrup
Jonas Bøndergård, 6900 Skjern
Jonatan Frej Kappel Pauls, 8305 Samsø
Julius Nielsen, 7620 Lemvig
Lasse Sørensen, 8723 Løsning
Laura Hedegaard Brodersen
Linda Dissing-Madsen, 7500 Holstebro
Lukas Gorm Fuglsang
Mads Eskildsen, 8722 Hedensted
Mads Flou Larsen, 8781 Stenderup
Magnus Seerup, 3730 Nexø
Martin Ørtenblad, 8362 Hørning
Mathias Brønd, 8700 Horsens
Mathilde H. Easkelund Jepsen, 5600 Faaborg
Mikkel Vie, 8500 Grenaa
Morten Øvle Kristensen, 7490 Aulum
Pernille Frandsen, 8740 Brædstrup
Rasmus Svanborg-Pedersen, 8781 Stenderup
Rene Espensen, 8370 Hadsten
Rikke Ahle, 6950 Ringkøbing
Sander H. Nielsen, 8765 Klovborg
Shila Kjær Pedersen
Stine Lillelund Tinnesen, 7184 Vandel
Tobias Kastberg, 8210 Århus V
Tobias Knudsen, 8990 Fårup
Tobias Dyrmose Andersen, 7100 Vejle
Troels Vestergaard Laursen, 7173 Vonge
Victor Steen Øster Kristensen, 9600 Aars
Agnes Marie Storgaard, 8752 Østbirk
Caroline Cecilie Højer Andersen, 8420 Knebel
Frederik Bo Petersen, 9362 Gandrup
Katrine Nielsen, 4241 Vemmelev
Katrine Lange Jørgensen, 7130 Juelsminde
Klara Porsgaard Kristensen, 8781 Stenderup
Lea Bonnerup Jepsen, 8600 Silkeborg
Luna Hvass Bruhn, 7400 Herning
Lærke Altena, 6980 Tim
Mads Braae Abthonsen, 8544 Mørke
Markus Bötschi, 7200 Grindsted
Martin Timmermann, 6040 Egtved
Mattias Hummelshøj Madsen, 8370 Hadsten
Mathilde Engbork Davidsen, 6040 Egtved
Natacha Bleumink, 8670 Låsby
Nicole Staugaard, 8920 Randers NV
Philip Futtrup, 7770 Vestervig
Rasmus Bomholt Broch, 8600 Silkeborg
Rasmus Flou Larsen, 8781 Stenderup
Simon Sørensen, 6040 Egtved
Simone Jakobsen, 5560 Aarup 

Legatmodtagere

Legatmodtagere

H.A. Friis’ legat (700 kr):

  • Katrine Nielsen
  • Rene Glavind Espesen

Rejselegat fra Sydbank på 10.000 kr:

  • Simon Sørensen

Elevforeningen Bygholms legat til en god kammerat (5000kr):

  • Anders Emil Rasmussen

To udvalgte talenter til LandboUngdoms talentprogram:

  • Mikkel Vie
  • Lærke Altena

Modtagere af legat fra Jacob og Julie Buchs Fond:

  • Mathilde Jepsen
  • Rasmus Svanborg-Pedersen
  • Katrine Lange Jørgensen
  • Klara Porsgaard Kristensen
  • Rasmus Flou Larsen
  • Mads Flou Larsen
  • Mathias Brønd

Årets læremester 2021

Eleverne har indstillet og stemt om, hvem der skulle have titlen som Årets Læremester.
Det blev Hanne og Niels Stentebjerg fra Faaborg, der hyldes for deres hjælpsomhed, der måde at give ansvar videre til eleven på, og at de accepterer fejl med et: ”pyt”. Indstillet af Mikkel Vie.

Lignende artikler

Bygholm Landbrugsskole

Løbende annoncer

Mest læste artikler

Ugens Annoncer

Annonce
Annonce
Annonce
Annonce
Annonce
Annonce
Annonce
Annonce
Annonce
Annonce
Annonce
Annonce
Annonce
Annonce
Annonce
Annonce
Annonce
Annonce
Annonce
Annonce
Annonce
Annonce
Annonce
Annonce
Annonce
Annonce

Seneste video

Tåning jazz 2018
01. aug 2021